Momo, Zaman Tasarruf Şirketine karşı arkadaşlarıyla birlikte daha çok uğraştıkça onlar da Momo’yu yakalamak için çalışıyorlardı. Momo Zaman Tasarruf Şirketinin büyük kuşatmasından Hora Usta’nın kaplumbağası Kassiopeia’nın yardımıyla kurtuldu. Kassiopeia Momo’yu Hora Usta’nın yaşadığı “Hiçbir Zaman Sokağı”na getirdi. Hora Usta Duman adamların düşmanıydı. Momo Hora Usta ve kaplumbağa Kassiopeia’nın yardımıyla Duman adamlar karşı mücadele etti.

Momo Hiçbir Zaman Sokağındayken Duman adamların Çöpçü İhtiyar Beppo’yu kandırmışlardı. Duman adamların Momo’yu kaçırdıklarını düşünen Beppo’ya çok fazla zaman (100 bin saat) tasarruf ederse Momo’yu kurtarabileceğini söylemişlerdi. O da Momo’yu kurtarmak için sürekli yerleri süpürerek hızlı hızlı çalışıp zaman tasarruf ediyordu.Turist Rehberi Gigi de Duman adamların oyununa gelmiş ve çok meşhur ve meşgul bir insan olmuştu. Artık hikayelerini radyo ve televizyonlarda anlatıyordu.

Momo Hora Usta ve Kassiopeia’nın yardımıyla Duman adamlarla mücadelesine devam etti. Hora Usta zamanı durdurdu. Momo Hora Usta ve Kassiopeia’nın kaldığı “Hiçbir Yerde Evi”nden çıkarak duman adamlar tamamen bitene kadar onlarla mücadele etti. Böylece zaman hırsızı duman adamların sonu geldi. Eski dostlar yeniden bir araya geldi.

Yorum Gönder


Benzer Yazılar


Halk edebiyatının genel özellikleri şunlardır: Şiirler, çoğu zaman saz […]

ciz

Dinleme Türleri Dinleme; sözlü iletileri işitme, anlamlandırma ve sözlü […]

ciz

1940 yılından sonra Cumhuriyet Son Dönem Türk Edebiyatının özellikleri, […]

ciz

Masalların ortaya çıkışı ile ilgili çeşitli görüşler ileri sürülmüştür. […]

ciz